RC modely

   Cessna 182 Skylane               Mentor                         Bendy

                  Gull 180                  RC V2                            Fox

Mentor na lyžích

6.2.2010

Protože je pořád spousta sněhu, tak jsme si se synem řekli, co takhle lyže. Docela je problém nějaké koupit, tak aby velikostně odpovídaly. Tím pádem došlo na vlastní výrobu. Z překližky se nám to dělat nechtělo. Lepit a lakovat. Taky čekat až to vše zaschne. Dostal jsem nápad udělat je z plastové lišty pro elektroinstalaci. Použili jsme dva kusy o délce 400mm a průřezu 60X40mm. Pak už jen řezat, pilovat a nýtovat.

                více foto                                 video

 

14.3.2009

Tak jsme se domluvili s kamarády Járou a s Jiřím, že v sobotu polétáme na jednom pěkném letištátku kousek od Žihle. Jirka přijel až od Písku s plným autem modelů. Já měl ještě v úmyslu vyzkoušet novou tříkolku pod motorovou krosnu, ale foukalo tolik, že zůstala doma. Jára chtěl zalétat nový model, ale v tom větru měl strach. Dobrý kamarád (tedy já) si rejpne a povídá. ,,Pusť ho do vzduchu, přeci na něj nebudeš jen koukat". No a poslechl. 30 metrů letěl super pak střemhlav k zemi. Výsledek zlomená vrtule a trup za motorem. Ještě, že je to plásťák. Půjde dobře slepit. Další pobídka ze mne vypadla. ,, rychle to slep a Jirka odborník ti to zalítá ".Jirka bojoval a raději úspěšně přistál. Potom nám předvedl s Extrou pár pěkných kousků. Najednou buď rušení nebo poryv větru a stejná situace. Střemhlav k zemi. Model na šrot. Jen já jsem to se štěstím ustál bez úhony.

1.3.2009

Zalétání nových modelů Cessna 182 Skylane a Mentor.

Cessna - dobré letové vlastnosti. Stabilní, vcelku i rychlá, ale s vysunutými klapkami příjemně pomalá. Jediný problém jsou malá kolečka a bačkory na nich. Jedno netrefení se na asfaltovou dráhu a tedy přistání na trávu je pro přední kolečko katastrofa.

                                                    Cessna dostala nový podvozek

Mentor - Velice milé překvapení. Slyšel jsem, že co je od Multiplexu nezklame. To fakt sedí !  Už jen stavba byla lahůdka. Vše perfektně sedí. Nic není třeba upravovat a seřízení dle návodu včetně těžiště i vyosení motoru také sedí. Somotný let je klidný, nezáludný a velice se podobá letu  skutečnému letadlu.

Také jsme létali s Bendym již dávno zalétaným a i s několika kolizemi. Měli jsme dojem, že je nerozbitný. Syn mě vyvedl z omylu. Po startu a asi třiceti metrech výšky vyslovil název vykastrovaného býka. Když éro dopadlo střemhlav k zemi s ránou podobnou pádu melounu zjistil, že nemá vytaženou anténu.

25.1.2009

Dnes se nám povedlo natočit víc jak 2 min. videa. Prostě jí vadí zima. Kapacita baterky je 200mAh a při chladu prudce klesá. Přendali jsme ji trošku do závětří, tak točila déle. Dokonce snad i pohled z tohoto místa je lepší.

video

24.1.2009

Tak konečně jse nám povedlo natočit kousek videa. Jen jsme kameru nainstalovali na Bendyho.

video

18.1.2009

Chtěli otestovat novou kameru na modely. Již druhý pokus a opět byl neúspěšný. Prvně jsem ji zapoměl nabít a zjistil to až na letišti. Podruhé jsem nezapoměl, ale nějak se ještě před startem vypla. Buď jsme udělali něco špatně a nebo jí byla zima. Létal jsem až do vybití pohonného akumulátoru letadla s radostí jak se budu doma kochat krásnými záběry zhora. Bohužel  další baterky jsem si nevzal, abych mohl udělat třetí pokus. Tak alespoň pár fotek jak ta mrška vypadá.  Prodává se v úhledné krabičce s podstavcem na upevnění a případné možné  ovládání přímo z modelu. Kabel k PC a páka k ovládání servem pro naklánění optiky přímo za letu. Je malá lehká a tak jí model ani nezaznamenal.

  

                                                                                              Zde je vidět páka.

 Také Upevnění kamery na modelu. Použil jsem suchý zip se zajištěním  na šňůrku (při případném uvolnění ze suchého zipu)  bez použití podstavce. Nechtěl jsem nic na kameře ovládat. Dá se zapnout ještě  před startem. Tedy mě to nějak nevyšlo.

 Tak snad příště už se povede udělat nějaký ten filmeček a rád se s ním tady podělím.

 

 

NAHORU